9. - 15. november 2020
Menu
 
Kalendár sprievodných podujatí
December 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Príhovor prezidenta Zväzu slovenských vedeckotechnických spoločností

prof. Ing. Dušan Petráš, PhD., EUR ING

Vážené dámy a páni,

dovoľujem si Vás pozdraviť v mene Zväzu slovenských vedeckotechnických spoločností (ZSVTS) pri príležitosti ďalšieho ročníka Týždňa vedy a techniky na Slovensku.

ZSVTS a jeho subjekty – členské odborné organizácie Zväzu pripravili pre Vás a širokú odbornú i laickú verejnosť množstvo odborných a vzdelávacích podujatí, ktoré sú obsahom širšieho dátumového rámca  akcií Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2016. Informácie o nich sú dostupné nielen na zväzových stránkach, ale aj na portáli Týždňa.

Z pomedzi našich podujatí by som rád upriamil vašu pozornosť na seminár poriadaný v Dome ZSVTS na Koceľovej ulici v Bratislave. Toto podujatie pod názvom Inžinieri, vedci a technici – impulz inovácií organizujeme v  spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, partnerom, ktorý je národným gestorom Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Cieľom podujatia je prezentovať a podčiarknuť nenahraditeľnú úlohu inžinierov, vedcov a technikov v procese ďalšieho zvyšovania nielen odborného rastu, s tým súvisiacej potreby ďalšieho a neustáleho vzdelávania sa, ale aj ako príspevku k vyššej kvalite života, ktorú nám veda, technika a inovácie prinášajú. Na seminári budú prezentované výsledky a úspechy laureátov súťaže Vedec roka Slovenskej republiky, ako aj  skúsenosti a príklady úspešnej praktickej realizácie myšlienok našich inžinierov. Akcia môže pomôcť mladej generácii pri jej orientovaní k prírodovedným a technickým študijným odborom najmä tým, že objektívne potvrdzuje  Slovensko ako krajinu, ktorá má veľa umných a flexibilných odborníkov dokumentujúcich úspešný transfer svojich poznatkov a skúseností do praxe.

V súčasnej dobe ZSVTS aktívne pracuje na významnom projekte pre akreditáciu technických inžinierskych študijných programov – EUR-ACE akreditácii. Náš zástupca bude koncom  novembra 2016 na Valnom zhromaždení Európskej siete pre akreditáciu inžinierskeho vzdelávania – ENAEE v Ríme obhajovať naše postavenie ako budúcej nadnárodnej akreditačnej agentúry. Uvedený projekt môže priniesť našim študentom, technickým fakultám i zamestnávateľom budúcich absolventov značku kvality, ktorá má medzinárodnú hodnotu.

ZSVTS sa v rámci spolupráce s Asociáciou pre mládež, vedu a techniku zapojil do projektu Festival vedy a techniky, ktorý vrcholí svojim národným kolom práve v Týždni vedy a techniky na Slovensku.

Milé dámy a páni, pevne veríme, že Vás v tomto období pozitívne oslovia nielen podujatia pripravované Zväzom slovenských vedeckotechnických spoločností a jeho partnermi, ale aj akcie všetkých inštitúcií, ktoré pre Vás predkladajú  zaujímavú a hodnotnú ponuku odborných, vzdelávacích a popularizačných programov v oblasti vedy, techniky a vzdelávania.

S úctou

                                             prof. Ing. Dušan Petráš, PhD., EUR ING

                                                       prezident ZSVTS

Tlačiť
Fotogaléria
 
Novinky portálu Veda na dosah
> Čo nájdete v Quarku 12/2020
> Je počet 8 planét v slnečnej sústave definitívny?
> Nezmeškajte webinár o ľudskoprávnom vzdelávaní a nacionalizme
> YouTube, Facebook a Twitter si posvietia na konšpirácie o proticovidovej vakcíne
 
Novinky portálu NCP VAT
> Zapojte sa s Vaším podujatím do Týždňa vedy a techniky 2019
> Výtvarná a fotografická súťaž pre mladých
> Júnová Veda v CENTRE
> Júnová Vedecká cukráreň bude o strese
 
Novinky portálu CIP VVI
> Autonómne drony Skydio
> Veda v CENTRE: Vianoce rovná sa vrece darčekov?
> Prvý medzinárodný online veľtrh cvičných firiem 2020
> Vedecké brlohy pokračujú predvianočnými dobrodružstvami