Menu
 
Kalendár sprievodných podujatí
Október 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Príhovor ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR

Dušan ČaplovičMilí čitatelia, priatelia vedy, výskumu a vývoja,

 

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky organizuje každoročne v spolupráci s Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti Centra vedecko-technických informácií SR podujatie  s tohtoročným názvom „ Týždeň vedy a techniky na Slovensku v roku 2013“, ktoré je jedinečnou prehliadkou, nielen výsledkov práce slovenských vedcov a výskumníkov, ale aj špeciálne, výsledkov vedecko-výskumnej činnosti mladých ľudí.

 Veda a technika na Slovensku je v posledných rokoch prezentovaná nedostatkom ľudských zdrojov, hlavne z prostredia mladej generácie, preto ma teší, že na Slovensku existuje podujatie, ktoré prostredníctvom popularizačných aktivít sprístupňuje svet vedy a techniky širokej verejnosti. Informuje o zmysle vedy a techniky, dosiahnutých výsledkoch vo výskume a vývoji, ich aplikácii v praxi,  prirodzene aj o najnovších smerovaniach a výzvach do budúcnosti.

 Viem, že veda a technika sa stretáva s mnohými problémami.  Práve preto chcem, počas tohtoročného Týždňa vedy a techniky na Slovensku v roku 2013, poukázať na neustále nové úspechy slovenskej vedy a techniky, ako aj na vedecko-technické pozitíva v rozvoji našej spoločnosti, o ktorých verejnosť nie je informovaná. To nie sú ľudia zo Smotánky, to nie sú tzv. televízne celebrity, to sú vedeckovýskumní a vývojoví pracovníci, ktorí dňom i nocou poctivo riešia projekty a programy v procese civilizačného rozvoja. Toto všetko vám chceme predstaviť na tohtoročných podujatiach, ktoré sme pre vás pripravili v Centre vedecko-technických informácií SR v dňoch 11.-17. novembra 2013 a na ktoré vás touto cestou srdečne pozývam.

 Jedným z hlavných podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku v roku 2013 je Národná konferencia pod názvom „Stratégia výskumu a inovácií pre inteligentnú špecializáciu Slovenskej republiky – poznatkami k prosperite“, ktorej cieľom je poskytnúť priestor na diskusiu k podpore výskumu, vývoja a inovácií, ako základného predpokladu zlepšenia kvality života a zvyšovania konkurencieschopnosti Slovenska. Konferencia vyvrcholí odovzdaním Cien za vedu a techniku za rok 2013, ktoré budú udelené práve tým, už spomínaným  osobnostiam vedy a techniky, vedecko-technickým tímom i mladým výskumníkom. Tým, čo si zaslúžia Vašu pozornosť, priazeň a podporu.

 

                                                                                  Dušan Čaplovič, v. r.

Tlačiť
Fotogaléria
 
Novinky portálu Veda na dosah
> VIDEO: Dotknite sa najobľúbenejších exponátov v AURELIU
> Nová štúdia: Vedci zistili, ktoré typy neurónov ukladajú informácie do dlhodobej pamäti
> Súťaž BeReady Awards: Študenti budú modelovať energeticky nezávislé mesto
> VIDEO: Prednáška Jána Lábaja o budúcnosti vodíkového pohonu
 
Novinky portálu NCP VAT
> Zapojte sa s Vaším podujatím do Týždňa vedy a techniky 2019
> Výtvarná a fotografická súťaž pre mladých
> Júnová Veda v CENTRE
> Júnová Vedecká cukráreň bude o strese
 
Novinky portálu CIP VVI
> Ocenenia pre inovatívne výstupy vedy s prínosom pre prax sú rozdané
> Podcast: Slováci majú vážny problém s obezitou. Akú rolu zohráva genetika?
> Európska noc výskumníkov sa blíži. Ako bude vyzerať?
> ESET Science Award pozná svojich nových laureátov