Menu
 
Kalendár sprievodných podujatí
Október 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
        1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Príhovor prezidenta ZSVTS

Dušan Petráš, prezident ZSVTSVážené dámy a ctení páni,

dovoľte mi pozdraviť Vás v mene Zväzu slovenských vedeckotechnických spoločností, organizácie, ktorej hlavným poslaním je pomáhať rozvoju vedy a techniky, šíriť odborné poznatky a informácie, podporovať vzdelávanie a medzinárodnú spoluprácu v oblasti vedy a techniky. Náš zväz združuje 48 odborných profesných spoločností s vyše 16-tisícovou členskou základňou. V súlade so svojím poslaním každoročne usporadúvame odborné podujatia, medzinárodné kongresy, konferencie, semináre. V minulom roku sme si pripomenuli 20. výročie novodobej existencie našej organizácie, ktorá na našom území pôsobí už viac ako 50 rokov.

Zväz sa v rámci svojej činnosti každoročne zapája do významného podujatia - Týždňa vedy a techniky na Slovensku, vyhlasovaného gestorom štátnej  vednej a technickej politiky, ktorým je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Zväz ako spoluorganizátor uskutoční Národnú konferenciu, sprievodné podujatia svojich členských organizácií a udeľovanie ocenení za propagáciu výsledkov vedy a techniky.

Vážení partneri, bolo by pre nás cťou privítať Vás osobne na uvedených podujatiach, na ktoré budú pozvaní významní predstavitelia vedy a techniky v SR, reprezentanti ústredných orgánov štátnej správy SR, predstavitelia EÚ, zahraniční hostia z partnerských zväzov.

 

Dušan Petráš
prezident ZSVTS
Tlačiť
Fotogaléria
 
Novinky portálu Veda na dosah
> Kvíz: Ako dobre poznáte naše Slnko?
> Mnohé predmety prvýkrát opustili Slovensko. Do USA priniesli výstavu Poklady Slovenska
> Začína sa druhý ročník hry LingvaKvíz
> PODCAST: Ako sa vyvíja zamestnanosť na pozadí demografických a štrukturálnych zmien?
 
Novinky portálu CIP VVI
> Pozvánka na Týždeň vedy a techniky 2021
> Veda v CENTRE – séria na tému Doprava – 7. diel
> Praktický sprievodca občianskou vedou pre občanov a výskumníkov
> Výzva Women TechEU otvorená