7. - 13. november 2022
Menu
 
Kalendár sprievodných podujatí
Máj 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
            1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

ZSVTS Vás pozýva na konferenciu "Inžinieri a vedci pri transfere poznatkov"

25.10.2017

ZSVTSKonferencia Inžinieri a vedci pri transfere poznatkov
Miesto: Technopol, Kutlíkova 17, Bratislava
Dátum: 8. november 2017, streda
Začiatok: 10.00 hod.

Cieľom konferencie je prezentovať a podčiarknuť významnú úlohu inžinierov, vedcov a technikov v procese prenosu poznatkov vedy a techniky do praxe. Transfer poznatkov i technológií patrí ku kľúčovým faktorom rozvoja nielen výskumných organizácií, priemyslu, regiónov, ale i štátu. V konečnom dôsledku prináša zlepšenie ekonomiky krajiny i kvality života ľudí.
Podujatie ponúka prezentácie zástupcov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, spoločnosti Huawei z Číny, Slovenskej akadémie vied, Zväzu slovenských vedeckotechnických spoločností, prezentáciu laureáta súťaže Vedec roka Slovenskej republiky (gestormi sú ZSVTS, SAV a CVTI SR) i pohľad mladej generácie k získaným poznatkom počas svojej začínajúcej vedeckej a odbornej činnosti.
Účasť na podujatí bude prínosom pre všetkých inžinierov a technikov v najrôznejších oblastiach zo súkromného či verejného sektoru, aktívnych výskumníkov, manažérov, konzultantov, študentov, predstaviteľov štátnej správy a všetkých, ktorí majú blízko k vede, technike, technickým inováciám a novým poznatkom.

Všetky potrebné informácie o podujatí ako aj program nájdete v priloženej pozvánke.

Pozvánka

Prihláška

Podujatie organizuje Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností (ZSVTS) v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenskou akadémiou vied. Koná sa počas Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2017, ktorého cieľom je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy. ZSVTS, spolu so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou rektorskou konferenciou a Zväzom priemyselných výskumných a vývojových organizácií, vystupuje v úlohe odborného garanta Týždňa.

Tlačiť
Fotogaléria
 
Novinky portálu Veda na dosah
> Kvíz: Ako dobre poznáte naše Slnko?
> Mnohé predmety prvýkrát opustili Slovensko. Do USA priniesli výstavu Poklady Slovenska
> Začína sa druhý ročník hry LingvaKvíz
> PODCAST: Ako sa vyvíja zamestnanosť na pozadí demografických a štrukturálnych zmien?
 
Novinky portálu CIP VVI
> Veda v CENTRE: Anamnéza, diagnóza a liečba architektonických pamiatok – na YouTube
> Záverečné výzvy pre podnikateľov ku kreatívnym voucherom na dizajn
> Letná škola mladých vedcov 2022 – registrácia otvorená!