Menu
 
Kalendár sprievodných podujatí
September 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Týždeň vedy vo svete

12.08.2014

Týždeň vedy a techniky prebieha v rôznych formách po celom svete. Prečítajte si, ako sa popularizuje veda a technika napríklad v Írsku, Austrálii alebo u našich susedov.

TVT – Česká republika

http://www.tydenvedy.cz/

Týždeň vedy a techniky organizovaný českou TVT CZAkadémiou vied sa už 14 rokov koná v termíne 1. – 15. novembra. Inak tomu nebude ani tento rok. Tohtoročný program ponúka viac ako 500 akcií po celej Českej republike. Návštevník bude mať možnosť zúčastniť sa prednášok, výstav, exkurzií, vedeckých kaviarní, ale taktiež navštíviť vedecké pracoviská, laboratóriá a vidieť ako sa robí veda. Dopoludnia je program venovaný prevažne stredoškolskej mládeži, no poobede a večer je venovaný širokej verejnosti.

 

TVT – Írsko

http://www.scienceweek.ie/

TVT ÍrskoÍrski organizátori pre tohtoročný ročník Týždňa vedy, ktorý sa uskutoční 9. – 16. novembra 2014, zvolili tému: Sila vedy! Sila vedy je všade okolo nás: vidieť, počuť, dotýkať sa, chutnať a zažiť zázrak vedy môžeme každý deň.  Týždeň vedy je otvorená výzva k objavovaniu, zisťovaniu  a odhaľovaniu. Je to príležitosť, ako si predstaviť, čo je ešte možné so Silou vedy. Cieľom týždňového festivalu je nielen spropagovať význam vedy, technológie, inžinierstva a matematiky, ale aj uviesť tieto výsledky do našich každodenných životov a ukázať ich význam pre budúci rozvoj írskej spoločnosti a hospodárstva.

 

TVT – Austrália

http://www.scienceweek.net.au/TVT Austrália

Národný týždeň vedy je každým rokom pre Austráliu oslavou vedy a techniky. Tento rok sa teší už na svoj 16. ročník. Oslavy vedy a techniky sa uskutočnia v čase 16. – 24. augusta 2014. Obsahovať budú okolo 1000 podujatí organizovaných univerzitami, školami, múzeami či vedeckými centrami určenými od detí až po širokú verejnosť. Cieľom Národného týždňa vedy a techniky je podporiť vedu medzi širokou verejnosťou a povzbudiť tak mladých ľudí aby boli fascinovaní svetom, v ktorom žijeme.

 

Transatlantický týždeň vedy 2014

http://www.norway.org/scienceweek

Transatlatický TVTÚčelom 13. ročníka Transatlantického týždňa vedy je podporovať spoluprácu medzi kanadskými, americkými  a nórskymi zainteresovanými stranami  v oblasti výskumu, inovácií a vysokoškolského vzdelávania. V Toronte sa zúčastnené strany môžu stretnúť v čase 27. – 28. októbra 2014, s cieľom rozvíjať dlhodobé spolupráce a partnerstvá. Organizátori taktiež dúfajú, že sa posilnia vzťahy medzi výskumom a vzdelávaním.

Tlačiť
Fotogaléria
 
Novinky portálu Veda na dosah
> Syntetická biológia, veda budúcnosti s veľkými ambíciami
> PODCAST: Plastové ostrovy sú len percento, zvyšok odpadu je prevažne na dne oceánu
> Nenechajte si ujsť Vedecký brloh venovaný neobyčajným príbehom rastlín
> V Košiciach vznikne Centrum výskumu vodíkových technológií
 
Novinky portálu NCP VAT
> Zapojte sa s Vaším podujatím do Týždňa vedy a techniky 2019
> Výtvarná a fotografická súťaž pre mladých
> Júnová Veda v CENTRE
> Júnová Vedecká cukráreň bude o strese
 
Novinky portálu CIP VVI
> PODCAST: Plastové ostrovy sú len 1%, zvyšok odpadu je prevažne na dne oceánu
> Verejná výzva VV 2020
> Ocenenia Science Award 2020