7. - 13. november 2022
Menu
 
Kalendár sprievodných podujatí
Máj 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
            1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Týždeň vedy v Sevenoaks - Veda a digitálne zručnosti

23.01.2015

O viac ako mesiac sa vo Veľkej Británii uskutoční Týždeň vedy - Sevenoaks Science Week. Konkrétne 2. až 6. marca bude školský kampus Sevenoaks hostiť vedcov, študentov, organizácie a širokú verejnosť na podujatí pod názvom Science and Digital Skills Week 2015.

Sevenoaks organizuje Týždeň vedy 7. rok, čo je oproti podobným podujatiam dosť krátka doba, avšak úspešnosť toSevenoaks Science Weekhto podujatia potvrdzujú počty návštevníkov, ktoré sa každým rokom zvyšujú. Oproti prvému ročníku, ktorý sa konal v roku 2009, a na ktorom sa zúčastnilo približne 4 000 návštevníkov, sa minulý rok na podujatí zúčastnilo cez 12 000 študentov, 700 dospelých a viac ako 30 rečníkov, organizácií a workshopov. Minuloročné témy sa venovali najmä cestovaniu do vesmíru, inžinierstvu a komunikácii.

Tento rok bude v Sevenoaks hlavnou témou Týždňa vedy Veda a digitálne zručnosti. Jedným z mnohých dôvodov pre výber tejto témy je podpora digitálnych zručností, výpočtovej techniky, programovania a kódovania na školách, ktoré sa zaviedlo v septembri 2014, a ktoré chce Sevenoaks aj touto formou podporiť.

Mimochodom, Sevenoaks je vo Veľkej Británii významná stredná škola, ktorá sa nachádza neďaleko Londýna na území Knol Parku. Je to denná aj internátna škola pre deti vo veku od 11 do 18 rokov, ktorej história založenia siaha až do roku 1432. Škola bola už viackrát ocenená za výborné výsledky jej žiakov.

Podrobný program Science and Digital Skills Week 2015 už je zverejnený. Jednotlivé prednášky a workshopy sú rozdelené podľa zložitosti pre deti, študentov a dospelých, pričom sú uvedené odporúčané vekové skupiny na každú akciu programu.Pyrotechnika

Najväčšou časťou programu sú prezentácie a workshopy pre žiakov Operáciazákladných škôl. Ide napríklad o workshop s Mars Rover robotmi, kde deti budú môcť ovládať dané roboty a ich úlohou bude zbierať rôzne objekty v mimozemskom prostredí; ukážku modelov slnečnej sústavy; vedecké princípy predstavené pomocou praktických experimentov a vizuálnej šou; simuláciu operácie, kde sa deti môžu zúčastniť napríklad ako chirurgovia alebo anesteziológovia; prezentáciu o odhaľovaní problémov v rámci počítačovej vedy a kódovania a ich možnom riešení; vedu v kúzlach a iné.Bubliny a balóny

Pre všetky vekové skupiny bude prístupné nafukovacie planetárium či robot „zabávač“ Titan, ktorý sa už objavil Robot Titanpo boku viacerých spevákov alebo ako súčasť akcií ako napríklad F1 Grand Prix. Pre najmenších pripravili organizátori bublinkovú a balónovú šou, ako aj Izzinu šou plnú dobrodružstiev, v rámci ktorej predstavia deťom rôzne vedecké fakty jednoduchou formou.

.

To však stále nie je všetko, čo Sevenoaks Science Week ponúkne. Detailnejšie informácie k jednotlivým dňom podujatia a programu si môžete pozrieť na ich oficiálnej stránke.

.

Zostrih z minuloročného Sevenoaks Science Week 2014:

.

Autor: Antónia Germanovová

Zdroj: http://www.sevenoaksschool.org/scienceweek2015 , http://vimeo.com

Tlačiť
Fotogaléria
 
Novinky portálu Veda na dosah
> Kvíz: Ako dobre poznáte naše Slnko?
> Mnohé predmety prvýkrát opustili Slovensko. Do USA priniesli výstavu Poklady Slovenska
> Začína sa druhý ročník hry LingvaKvíz
> PODCAST: Ako sa vyvíja zamestnanosť na pozadí demografických a štrukturálnych zmien?
 
Novinky portálu CIP VVI
> ITAPA EXPO 2022
> Applied AI Conference 2022
> VIVATECHNOLOGY
> 10. ročník súťaže „Najlepší podnikateľský zámer“