Menu
 
Kalendár sprievodných podujatí
September 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Navštívte zaujímavé prednášky po celom Slovensku v rámci TVT 2016

03.11.2016

Dnes sme pre vás vybrali niekoľko prednášok, ktoré môžete navštíviť počas Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2016. Prednášky sa budú konať v rôznych mestách, a je len na Vás ktorú z množstva zverejnených tém si vyberiete.

V pondelok 7.11.2016 si môžete vypočuť prednášky na témy ako Ako myslí inovátor?, Ako vytvoriť obraz úspešnej inštitúcie v neziskovom sektore?, "Proč já jen na tu školu lez, když nevymyslím vynález a nikdy nepochopím to perpetum mobile",Svetové trendy v reklame,Automatizované obchodné systémy a umelá inteligencia vo financiách 21. storočia, SEO je mŕtve, nech žije SEO!, Game analytics v Pixel Federation, Život profesionálneho gamera,Moderná propaganda: od prvej svetovej vojny po nástup internetu,Cenzúra v slovenskej opere. Určite si každý z vás niečo vyberie.ilustračný obrázok

V utorok 8.11. to budú napríklad prednášky z odborov kozmológia, sociológia, fyzika a iné. Vyberiete si napríklad z prednášok na témy: Vesmír vo veľkých škálach (kozmológia), Gravitačné vlny, Rádioaktivita v medicíne (nukleárna medicína včera, dnes a zajtra), Výučba odborného anglického jazyka s podporou technológií, Sociológia každodennosti – rovnosť príležitostí a antidiskriminácia, Arabská žena – ideál a skutočnosť, Deň s románskymi jazykmi, Use of EU Structural Funds within Creative Industries in the Czech Republic, Prednáška autorov Čukan – Michalík – Kurpaš – Zima – Žabenský: Slováci v Chorvátsku.

Dňa 9.11. (streda) môžete zistiť viac o farmácii na prednáške „Farmácia pre všetkých" – prednášky s diskusiou, Prírodné antibiotiká – riešenie multirezistentných baktérií?, vypočuť si rady odborníkov na témy Dôchodkové investičné rozhodovanie ako problém rizika, Ako uspieť v komplexnom dynamickom svete?, Riešenie problémových situácií v procese simultánneho tlmočenia, ako aj zdokonaliť svoje znalosti z ďalších oblastí na prednáškach  Nie je svetlo ako svetlo, Geografické informačné systémy (GIS) ako významný nástroj geografického výskumu, Obchodná politika EÚ.

Vo štvrtok 10.11.2016 budete mať možnosť prostredníctvom výkladu navštíviť rôzne zaujímavé krajiny na prednáškach Kuba – Život na Ostrove Slobody, Kilimandžáro, Gruzínsko, Azerbajdžan za 8 dní, 3 000 km okolo Islandu, a dozvedieť sa viac zo sveta fyziky a materiálov na prednáškach Elektródy z diamantu – senzory budúcnosti, Venuša, sestra Zeme?, Využitie spektroskopických metód v gemológii, Superabsorpčné polyméry – hygrogély.

Všetky podujatia, ktoré sa budú konať po celom Slovensku v rámci TVT 2016 nájdete na našom webe v sekcii Podujatia TVT. Podujatia si môžete vyfiltrovať podľa kraja, mesta, dátumu, typu podujatia, ako aj cieľovej skupiny návštevníkov.

Tlačiť
Fotogaléria
 
Novinky portálu Veda na dosah
> Ako spolu komunikujú mozog a tráviaci systém
> Prinesie pokuta 135 tisíc eur za znečisťovanie rieky Slatina prelom?
> Nová štúdia: Osamelosť sa dokáže zapísať do ľudského mozgu
 
Novinky portálu NCP VAT
> Zapojte sa s Vaším podujatím do Týždňa vedy a techniky 2019
> Výtvarná a fotografická súťaž pre mladých
> Júnová Veda v CENTRE
> Júnová Vedecká cukráreň bude o strese
 
Novinky portálu CIP VVI
> Vzdelávacia súťaž o Slnku
> Druhá výzva Projektu H2020 – W4RES
> Súťaž #myEUspace: vesmír príležitostí pre inovácie a podnikateľov v EÚ