Menu
 
Kalendár sprievodných podujatí
September 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Festival vedy v talianskom Janove

12.10.2015

V Európe sa Genoa Science Festival 2015každoročne uskutoční mnoho vedeckých festivalov. Medzi tie najobľúbenejšie istotne patrí aj Festival vedy v Janove (Taliansko), v pôvodnom názve Festival della Scienza. Podľa vyjadrení zúčastnených odborníkov ako aj laickej verejnosti, ide o jeden z najlepšie zorganizovaných festivalov vedy vo svete. Festivalom žije celé mesto, čo dotvára atmosféru hodnú takéhoto podujatia. Stal sa celosvetovou udalosťou, ktorá je hlboko spojená s Janovom a celým regiónom Ligúrie.

Samotní organizátori o festivale v Janove tvrdia, že je meradlom pre komunikáciu vedy a dôležitou udalosťou v oblasti komunikácie a šírenia vedy vo svete. Festival vedy v Talianskom Janove vytvára šancu na stretnutie vedcov, nadšencov vedy, škôl a rodín.

Prednášky, výstavy, workshopy, špeciálne podujatia a show opisujúce vedu inovatívnym spôsobom s interaktívnymi akciami. Na festivale sa nachádza zaujímavá atrakcia pre každého. V rámci 10 dní, počas ktorých sa festival odohráva, sa rúcajú bariéry medzi matematickými, humanitnými a prírodnými vedami.  Návštevníci sa môžu dostať do kontaktu s výskumom, vidieť to, ako práca vedcov funguje a stať sa súčasťou tohto procesu.

Genoa Science Festival 2014Genoa Science Festival 2014

Organizátori festivalu vedy v Janove sa každoročne snažia vyzdvihnúť tie najaktuálnejšie témy daného obdobia. Téma festivalu sa potom odráža v spojení vedy a umenia. Genoa Science Festival 2014Témou tohtoročného festivalu vedy v Janove je Equilibrium, teda rovnováha. Tento koncept môžeme nájsť v nekonečnom množstve spojitostí a to nielen vo vede, ale aj v umení, v hudbe, v našich mysliach a v našom tele. Ako dôležitá je rovnováha pre mužov, pre spoločnosť, pre živé organizmy, pre vedu, pre udržateľnosť na našej planéte? Otázka, ktorá sa objaví vo viacerých odpovediach v rámci podujatí festivalu. Táto téma sa bude riešiť v priebehu roka aj na Expo Milano 2015 a počas festivalu vedy v Janove sa na ňu zamerajú najmä z vedeckého hľadiska.

 

Trinásty ročník festivalu vedy sa uskutoční v dňoch od 22. októbra do 1. novembra 2015 v Janove.

  

Viac informácií získate na oficiálnej stránke organizátorov. Informácie o priebehu minuloročného festivalu nájdete aj v anglickej verzii stránky

 

Zdroj a foto: http://www.festivalscienza.eu/site/en/home.html, http://www.festivalscienza.it/site/home.html

 

Autor: Antónia Germanovová

Tlačiť
Fotogaléria
 
Novinky portálu Veda na dosah
> Ako spolu komunikujú mozog a tráviaci systém
> Prinesie pokuta 135 tisíc eur za znečisťovanie rieky Slatina prelom?
> Nová štúdia: Osamelosť sa dokáže zapísať do ľudského mozgu
 
Novinky portálu NCP VAT
> Zapojte sa s Vaším podujatím do Týždňa vedy a techniky 2019
> Výtvarná a fotografická súťaž pre mladých
> Júnová Veda v CENTRE
> Júnová Vedecká cukráreň bude o strese
 
Novinky portálu CIP VVI
> Vzdelávacia súťaž o Slnku
> Druhá výzva Projektu H2020 – W4RES
> Súťaž #myEUspace: vesmír príležitostí pre inovácie a podnikateľov v EÚ