5. - 11. november 2018
Menu
 
Kalendár sprievodných podujatí
Január 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Týždeň vedy v rámci konferencie a expozície Pittcon

03.02.2015

Pittcon logoPoznáte Pittcon? Ide o najväčšiu svetovú konferenciu a výstavu laboratórnej vedy, ktorá sa koná v USA. Toto podujatie je známe na celom svete, a to nielen medzi laboratórnymi vedcami a analytickými chemikmi, ale aj medzi ľuďmi, ktorí sa venujú laboratórnym vedám, analýzam a výskumom v danej oblasti. Pittcon Expo každoročne priláka okolo 16 000 akademikov z viac ako 90 krajín sveta. Toto podujatie sa tento rok uskutoční v období 8.3.- 12.3.2015 v New Orleans, Louisiana (USA). Poslaním konferencie je najmä popularizácia vedy, informovanie o dosiahnutých vedeckých úspechoch ako aj podpora vzdelávania v danej oblasti.

.

V rámci podujatia sa aj tento rok uskutoční Týždeň vedy, ktorý zahŕňa program pre študentov ako aj učiteľov. Program v podobe tzv. hands-on workshopov pre študentov bude predstavovať najmä názorné ukážky experimentov, do ktorých sa budPittconú môcť žiaci zapojiť. Žiaci budúPittcon mať na výber zo 7 takýchto vedeckých „študentských dielní“, ktoré budú orientované napríklad na Kyseliny, zásady, a indikátory; Učenie sa vedy pomocou hračiek, Pittcon planetárium a ďalšie. Študenti sa na workshopoch budú môcť zúčastniť od 9. do 11. Marca 2015 v Centre Morial Convention v New Orleans, Louisiana (USA), každý deň od 9:00 do polnoci. Tieto workshopy sú primárne určené žiakom od 4. po 7. ročník základných škôl.

.

Pre starších žiakov Týždeň vedy v rámci Pittconu 2015 ponúkne prezentáciu Mikea Randalla, ktorý zábavnou fPittcon - Dr. Pete Connormou urobí prednášku o vede na tému „Fyzikálne divy“ (Wonders of Physics). Mike je celoštátne uznávaný demonštrátor vedy a pedagóg z Univerzity vo Wisconsine. Mike sústreďuje svoju pozornosť najmä na to, aby svojou prednáškou zaujal a udržal si pozornosť svojich študentov a divákov.

.

Pittcon Expo 2015 ďalej návštevníkom ponúkne Food Labs Expo, ktorá bude zameraná na testovanie potravín a tzv. osvedčené postupy v rámci tohto odboru. Na podujatí budú pre záujemcov prezentované rôzne krátke kurzy odborníkmi z rôznych oblastí. Pre učiteľov sú pripravené workshopy, ktoré im majú ponúknuť nové spôsoby výučby, nové formy experimentov a podobne. Učitelia sú motivovaní možnosťou nadobudnutia certifikátu o zvládnutí kurzu, ako aj grantom, ktorý za úspešné zvládnutie workshopu môžu získať.

.

Pre viac informácií o konferencii a o Týždni vedy v rámci Pittcon 2015 si pozrite oficiálnu stránku konferencie.

.

Pozrite si videozostrih z Pittconu:

 

.

Autor: Antónia Germanovová

Zdroj: http://pittcon.org/  , www.youtube.com

Tlačiť
Fotogaléria
 
Novinky portálu Veda na dosah
> Stredoškoláci pozor! Je tu pre vás súťaž Net@FIIT 2019
> Negatívnym faktorom životného prostredia je aj prírodná rádioaktivita
> Stanovenie kyselín molekulovou absorpčnou spektrometriou s vysokým rozlíšením
> Košický turnaj FIRST LEGO League spoznal svojich víťazov
 
Novinky portálu NCP VAT
> Januárová vedecká kaviareň
> Januárová vedecká cukráreň
> Čo nájdete v januárovom Quarku
> História vývoja CVTI SR v krátkom videu
 
Novinky portálu CIP VVI
> Ako pripraviť návrh projektu pre SME Instrument – 1.fáza
> Usmernenie č. 1 k výzve s kódom OPVaI-MH/DP/2018/2.2.2-20
> Výzva Slovensko – Bielorusko