4. - 10. november 2019
Menu
 
Kalendár sprievodných podujatí
Marec 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
        1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Prihlasovanie bádateľských projektov do Scientia Pro Futuro už len do 12. októbra 2012

10.10.2012

Stredoškolákom zostáva už len pár dní na prihlásenie bádateľských projektov do Scientia Pro Futuro.

Žiaci stredných škôl môžu už len do 12. októbra 2012 prihlasovať svoje bádateľské projekty na Scientia Pro Futuro 2012, ktorá sa uskutoční ako otváracie podujatie Týždňa vedy a techniky na Slovensku v roku 2012. 

Cieľom celoštátnej súťaže bádateľských projektov žiakov stredných škôl o cenu Scienita Pro Futuro je aktivizovať nadaných žiakov vo vede a technike, poskytnúť im priestor na prezentáciu výsledkov ich bádateľskej činnosti a povzbudiť ich k ďalšiemu  bádaniu a voľbe budúceho povolania v oblasti vedy a techniky.

Autori najlepších žiackych bádateľských projektov budú ocenení hlavnou cenou Scientia Pro Futuro - Cena ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR za najkvalitnejší projekt. Ďalší mladí bádatelia budú odmenení 18 špeciálnymi cenami, ktoré predstavujú nominácie a postupy na medzinárodné súťaže vo vede a technike pre žiakov stredných škôl ako napr. Indel ISEF - najväčšia celosvetová súťaž vo vede a technike pre žiakov stredných škôl, na ktorej súťažia o ocenenia v celkovej hodnote 3 milióny amerických dolárov; I-SWEEE/ 2012 - medzinárodná olympiáda projektov trvalo udržateľného rozvoja, ktorá sa každoročne koná v americkom Houstone; EUCYS - súťaž Európskej komisie pre mladých vedcov, na ktorej žiaci súťažia o finančné ocenenia v celkovej hodnote 51 500 eur a stáže na popredných európskych výskumných pracoviskách.

Víťazi Scientia Pro Futuro 2011 boli na medzinárodných súťažiacich mimoriadne úspešní. Tibor Porubän na I-SWEEEP 2012 v Houstone získal zlatú medailu a 1 000 amerických dolárov, Emília Petríková na Medzinárodnej olympiáde mladých vynálezcov získala striebornú medailu, Juraj Lörinčík a Milan Tkáčik na GENIUS olympiáde 2012 v Oswego (USA) získali bronzovú  medailu, Peter Horváth na Intel ISEF 2012 v Pittsburghu v kategórii chémia získal 3. cenu a 1 000 amerických dolárov.

Celoštátnu súťažnú prehliadku bádateľských projektov žiakov stredných škôl o cenu Scientia Pro Futuro vyhlasuje a organizuje občianske združenie Mladí vedci Slovenska, o. z. v spolupráci so spoluorganizátormi: Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. Viac informácií o súťaži a elektronickú prihlášku nájdete na www.scientiaprofuturo.sk.

Tlačiť
Fotogaléria
 
Novinky portálu Veda na dosah
> Ocenenie profesor roka 2018 získal prof. Ing. František Urban, CSc.
> Slovensko v staršej dobe bronzovej
> V boji proti cirkulujúcim nádorovým bunkám
> Viete kto objavil najpresnejší spôsob opravy genetickej informácie zapísanej v DNA známej ako CRISPR/Cas9?
 
Novinky portálu NCP VAT
> Marcová Vedecká kaviareň
> Voľná pracovná pozícia - šéfredaktor / šéfredaktorka
> Ďakujeme za hojnú účasť na vedeckej kaviarni
> Kapacita marcovej cukrárne je naplnená
 
Novinky portálu CIP VVI
> Patentovanie a licencovanie v life sciences
> Veda v CENTRE: Ako sa rodilo a rozvíjalo divadlo na Slovensku?
> Žiadosti o kreatívne vouchere